BiÇözüm Blog

Elektrikli Süpürge Toz Torbası Nasıl Değiştirilir?

Normal sıklıkta temizlenen bir evde, süpürge torbasını ayda bir defa değiştirmek gerekmektedir. Bununla birlikte 3 ayda bir süpürge HEPA filtresini kontrol etmeniz son derece önemlidir.

Elektrikli süpürgelerde toz torbası değişimi, üretici ve modele göre farklılık gösterir. Süpürgenizin torbasını kullanım kılavuzunuzdaki yönlendirmeleri takip ederek değiştirmelisiniz.

Elektrikli süpürge toz torbası değiştirme adımları ;

Elektrikli süpürgenizdeki toz torbasını değiştirmeden önce, süpürgenizin fişinin prize takılı olmadığından emin olmalısınız. Toz torbasını çıkartmadan önce eğer hijyenik kapatma sistemi varsa önce ağzını kapatıp tozun dışarı çıkmasını önleyin. Eğer yoksa çıkartırken tozun etrafa yayılmaması ve solumamanız için dikkatli olmalısınız. Genel olarak elektrikli süpürge toz torbası değiştirme adımları;

  • Plastik kapağın üzerinde kapağı açmanızı sağlayan bir mandal olacaktır, mandalı çekip süpürge kapağını açın.
  • Kapağı açınca toz torbasını göreceksiniz. Mevcut dolu toz torbasını yerinden çıkartmalısınız.
  • Toz torbası karton yada plastik kapağını, toz torbası kızağından yavaşça çekiniz. Torba hareket etmemesi için kızakta bir tırnak ile tutuluyor olabilir. Tozun dağılmaması için dikkatli çekmenizde fayda olacaktır.
  • Eğer sentetik toz torbası kullanıyorsanız, elektrik süpürgesi kapağı tam anlamıyla kapanacak şekilde hazne içerisine düzgünce yerleştirilmelidir.

Not : Kağıt toz torbalar yerine sentetik toz torbalarının toz tutma oranı çok daha yüksektir. Performans ve sağlık açısından sentetik toz torbalarını kullanmanızı öneririm. Sizde süpürgenize uygun toz torbası arıyorsanız ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Tıklayın.

Yorum Ekle