BiÇözüm Blog

Kahvesiz Yapamayanların Evinde Bulunması Gereken 5 Ürün

Sizde kahvesiz bir gün geçiremiyor musunuz? Kahve severler için özenle seçtiğimiz ürünler bu listemizde!

Çekirdekleri, yetiştiği bölge, işlenme ve pişirme biçimlerine göre çok sayıda farklı türe ayrılan kahve, her günümüzün bir parçası. Kimileri onsuz güne başlayamıyor. Hemen hemen hepimizin evinde bulunan bir tür kahve bulunuyor. Türk Kahvesi ya da espresso, filtre ya da demlik kahve, hangisi olursa olsun evinizde kahve yapmak için bazı ekipmanlara ihtiyacınız var. Bu yazımızda kahve severler için evlerinde bulunması gereken ekipmanlardan bahsedeceğiz.

1) Türk Kahvesi Severler İçin Türk Kahvesi Makinesi

Türk kahvesi ateşte pişirme yöntemi, tadı damağınızda kalan kararında miktarı ve köpüğü ile her sohbetin, günün her saatinin en büyük keyiflerinden biri. İyi bir türk kahvesi pişirmek istiyorsanız öncelikli ihtiyacınız olan iyi bir cezvedir, Kahve sayısına göre farklı boyutlarda bulunan cezvelerden evinizde mutlaka bulundurmalısınız. Dilerseniz elektrikli cezveleri de tercih edebilirsiniz. Yeni nesil elektrikli Türk kahvesi makineleri cezveler kadar başarılı. Sadece birkaç dakika içinde bol köpüklü kahvenizin keyfini sürebilirsiniz. Aynı anda birden çok fincan kahve pişirerek misafirlerinize servis sırasında işinizi de kolaylaştıracaktır. Ayrıca türk kahvesi makinesi için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm aksesuarları BiÇözüm’de bulabilirsiniz.

2) Filtre Kahve Severler İçin Filtre Kahve Makinesi

Uzun süre kahvenin tadını çıkarmak, birden fazla bardak kahve içmek ya da kalabalıklara kahve yapabilmek adına en ideali filtre kahve makinesi. Filtre kahve, espresso ve türk kahvesine oranla içimi daha kolay ve lezzetli bir kahve. Kahve severlerin en çok tükettiği kahvelerin başında geliyor.

3) Sert Ve Yoğun Kahve Severler İçin Espresso Makinesi

Espresso, kahve severler arasında oldukça sağlam bir yere sahip. Sert ve yoğun aroması ile herkesin kolay kolay tercihi olmasa da sevenleri tarafından asla bırakılmayan bir kahve türü. İyi bir espresso için evinizde ev tipi bir espresso makinesi hayatınıza güzellik katacaktır. Aynı makine ile sütlü ve köpüklü kahve çeşitleri de hazırlayabilirsiniz.

4) Kahve Öğütücü

Evde içtiğiniz espresso ve filtre kahveyi taze tüketmek istiyorsanız, kahve öğütücü kullanmanızı öneririz. Bu sayede taze çekilmiş kahve her zaman elinizin altında olabilir.

5) French Press

Hızlı ve az miktarda filtre kahve pişirmek ve tüketmek isterseniz, evinizde mutlaka bir French press bulundurmalısınız. Filtre kahve güne başlamak için en güzel seçimlerden biri. Ayrıca French press, bitki çayı demlemek için de kullanılabilir.

Yorum Ekle