BiÇözüm Blog

Saç Kurutma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç kurutma makinesi pratik kullanımı, hızlı etkisi ve kullanışlılığı açısından sık kullanılan ve en çok tercih edilen elektrikli ev aletidir. Elektriklenme ve kabarıklık gibi bazı problemlere sebep olsa da doğru saç kurutma makinesi kullanımını öğrenerek ve doğru kurutma makinesi seçimiyle bunu en aza indirebilirsiniz. Doğru saç kurutma makinesi kullanımıyla alakalı olan yazımız ilginizi çekebilir linke tıklayın. Peki, saç kurutma makinesi alırken nelere dikkat etmek gerekir.

Hızlı ve Etkili Bir Kurutma İçin

Kurutma makinesi alınırken en çok istenilen özellik hızlı ve etkili kurutma sağlamasıdır. Saçların hızlı bir şekilde kuruma sağlayabilmesi için güçlü motoru bulunan ve turbo özelliği ile etkili bir üfleme sağlayan saç kurutma makineleri almaları tavsiye edilmektedir. Elektriklenme bu cihazların kullanımında çok problem yaratsa da son yıllarda çıkan teknolojik cihazlar ile bu problemde aşılabilmektedir. İyon özellikli makineler statik elektriklenmeyi önleyerek saçlarda kabarmanın önüne geçmektedir.

Fön Sonrası Uzun Süre Düz Kalan Saçlar İçin

Fön sonrası saçlarınızın uzun süre aynı şekilde kalması için birçok fön makinesinde soğuk üfleme özelliği bulunmaktadır. Saçlarınızı sıcak hava ile hızla kurutup, fön çektikten sonra cihazı soğuk üflemeye alarak bir anlık soğuk hava tutulması ile saçın aynı şekilde kalması ve fönü uzun süre koruması sağlanabilmektedir.

Kullanım Amacının Önemi

Saç kurutma makinesi alırken kullanım amacı da büyük önem taşımaktadır. Örnek olarak fön makinesi aranmıyorsa daha küçük ve daha az kuvvetli bir makine seçmek satın alma esnasında maliyet açısından da kolaylık sağlayacaktır. Eğer evde kullanım için değil de seyahatler için bir kurutma makinesi bakılıyorsa, bu durumda küçük ve katlanılabilir bir model seçilmesi faydanıza olacaktır.

Kurutma Makinesinin Izgara Tipi Önemlidir

Saç kurutma makinelerinde ısının eşit bir şekilde dağılması özelliğini sağlayan önde bulunan ızgaralar da oldukça önemlidir. Bu ızgaralar isteğe göre anti-bakteriyel ya da iyon özellikli olabilmektedir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Saç kurutma makinesinin içindeki filtre kapağı, makinenin çalışan motorunun hava almasını sağlamaktadır. Bu da saç makinesinin ömrünü uzatır. Filtre kapağının en kaliteli ve etkili olmasına böylelikle özen göstermelisiniz.
  • Makinenizin farklı ülkelerdeki farklı prizlerde rahatlıkla kullanılabilmesi için seyahat tipi modellerde dual voltajlı olan ürünleri tercih edebilirsiniz.
  • Saç kurutma makinelerinde, ayarlı ısı kademesi ve farklı kullanım şekillerini her zaman deneyenler için vazgeçilmez bir özelliktir.
  • Seramik ısıtıcılar, etraftaki çevre sıcaklığına göre ısılarını her zaman otomatik olarak ayarlar. İyonik seramik teknolojisi ile saçtaki statik elektriği alır ve saçın anında elektriklenmesini engeller.
  • Makinede en az 3 ayarlı veya kademeli güç ayarı bulunmaktadır. Aksi takdirde, tüm saç tipi için ve her kullanım için aynı ısıyı dereceyi kullanmak zorunda kalabilirsiniz.
  • Daha hızlı ve daha yüksek ısıda bir kurutma istiyorsanız, yüksek çalışma gücüne sahip ve Turbo üfleme özelliği olan makineleri seçebilirsiniz.
  • Seyahate çıkarken yanında götürebileceğiniz bir makine istiyorsanız, kolay taşınabilen  katlanabilir veya sabit saplı modeller kullanışlı bir seçim olabilir.

Kişisel bakım alanında lider markalardan olan Rowenta Seramik kaplama ve iyon özelliğine sahip Rowenta Saç kurutma makineleri ile saçlarınıza zarar vermeden kurutma ve şekillendirme sağlayabilirsiniz. 

Bu Ürünler Dikkatinizi Çekebilir

Rowenta Infini Pro Saç Kurutma Makinesi – CV8730 –   259,90

Rowenta Turmalin Elite Saç Kurutma Makinesi Siyah – AC2100W –   215

Daha fazla ürün için tıklayın.

Yorum Ekle