Saç Maşası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Yorum yap

Hacimli ve enerjik bukleler mi istiyorsunuz, yoksa bir gün önceden kalmış gibi eforsuz ve cool dalgalar mı? Sizin için en doğru saç maşasına karar vermenizi sağlayacak ipuçlarımıza göz atabilirsiniz.

1) Saç Maşası Kalınlığı Seçimi

Saçlarınızda nasıl bir görünüm elde etmek istiyorsunuz? Önce bu sorunun cevabını bilmelisiniz. Seçeceğiniz saç maşasına istediğiniz saç buklesi tipine göre karar vermelisiniz. Bir çok kalınlıkta saç maşası bulunmaktadır. Bunlar;

13 mm’lik maşalar; En ince uçlu saç maşasıdır. Sık bukleler oluşturmak için ideal bir maşadır. Özellikle saçlarının doğal halini seven ve buklelerini belirginleştirmek isteyen kıvırcık saçlılar için çok uygundur.

19 mm’lik maşalar; Kalın telli saçlara sahipsen ve sık buklelerin olmasını istiyorsan, 19 mm’lik saç maşasını kullanmanı öneririz. İnce ucu sayesinde buklelerin kolay kolay açılmaz ve bozulmaz. Ancak uygulamadan sonra tabii ki sabitleyici sprey sıkmayı unutma!

25 mm’lik maşalar; Maşa uygulamaya yeni başlıyorsan, daha önce hiç maşa uygulamadıysan ve normal tipte saçlara sahipsen 25 mm’lik saç maşasını kullanım kolaylığı açısından sana öneririz. Çabasız görünen, dağınık dalgalar elde etmeyi istiyorsan, bu maşayı tüm saçına uygulamadan önce saçına şekillendirici köpük uygulayıp hoş bir görünüm elde edebilirsin.

32 mm’lik maşalar; Su dalgalı saç modeli istiyorsan 32 mm’lik bir saç maşasına ihtiyacın var. Bu kalın maşa sayesinde iri su dalgaları elde edebilirsin.

38 mm’lik maşalar; Saç diplerinden itibaren hacimli bir görünüm için, en kalın uçlu maşa boyutlarından olan 38 mm’lik saç maşasını kullanabilirsin. Özellikle hacimli görünen, dalgalı fön çekilmiş gibi bir görünüm için bu maşa ideal!

2) Saç Tipinize Göre Maşa Seçimi Yapmalısınız

Kalın telli, ince telli, gür ya da seyrek saçlara sahip olmanız maşa seçiminde önemli bir unsurdur. Her saç farklı ısıda şekil alır. Saç maşası tercih ederken saçınıza uygun ısıya sahip olanları tercih etmelisiniz.

3) Saç Maşasının Isı Seviyesi Ve Kullanılan Malzeme

Saç tipinize uygun ısıyı yakalamak için ısı ayarlı saç maşalarını tercih etmelisiniz. Seramik malzemeli saç maşasını tercih ederek saçlarınızın kurumasını ve takılmasını engelleyebilirsiniz. İyon özelliği saçın kabarmasını önleyerek şekillendirme sırasında pürüzsüz bir sonuç elde etmenizi sağlar. Saç maşası seçerken bu özellikleri göz önünde bulundurmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepet

close