Tıraş Makinenizin Performansını Nasıl Arttırabilirsiniz? Yorum yap

Severek aldığınız tıraş makineniz artık eskisi kadar performanslı değil mi? Bu yazımız tıraş makinenizi ilk gün ki haline geri getirebilir. İşte önerilerimiz.

Erkeklerin en sık kullandığı bakım aleti şüphesiz tıraş makineleridir. Tıraş makineleri kullanıldıkça bıçakları zamanla ilk gün ki performansını kaybedebiliyor. Kullanılan tıraş makinelerinin içi kıl, toz, ölü deri nedeniyle kolaylıkla kirleniyor. İlk aşama olarak makinenizin temizliğini sağlamak etkili cilt temizliği ve tıraş performansı için önemlidir.

Tıraş Makinesi Nasıl Temizlenmeli?

  • Markası veya çeşidine göre su ile ya da yalnızca fırça ile temizlenebilen makinelerin temizliğine uygun talimatları okuyarak temizliğe başlamalısınız.
  • Su ile temizlenebilen bir makineniz varsa temizlik işlemi öncesi mutlaka cihazı kapalı moda getirmeli ve fişten çekmelisiniz. Daha sonra tıraş başlığını sıcak su altında tutun gerekirse fırça yardımıyla temizlik işlemini gerçekleştirin. İçerisinde kalan sudan makineyi sallayarak kurtulabilirsiniz.
  • Başlık kısmını ve tıraş ünitesini açık bir şekilde kurutmalısınız.
  • Eğer makinenin türü su ile temizlemeye uygun değilse bıçak bölgesini açarak veya komple çıkartarak fırça yardımıyla temizliği gerçekleştirin. Bu işlemi saç ve sakal şekillendirme cihazlarında da kullanabilirsiniz.
  • Makinenizin hijyeni ve ekstra temizliği için tıraş temizleme spreyleri temin edebilirsiniz.

Tıraş Makinemin Performansını Nasıl Arttırabilirim?

Tıraş makineniz kullanıldıkça darbe ve toza maruz kaldıkça bıçakları eskiyebilir ilk gün ki performansını kaybedebilir. Bunun için tıraş makinenizi değiştirmenize gerek yok. Tıraş makinenize uygun eskiyen, kırılan parçaları sitemizden temin edebilir. Dilerseniz tıraş makinenize ait aksesuarları alıp tıraş makinenizin özelliklerini arttırabilirsiniz. Hemen incelemek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepet

close